• Load image into Gallery viewer, Healthy & Nutritional  Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3
  • Load image into Gallery viewer, Healthy & Nutritional  Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3
  • Load image into Gallery viewer, Healthy & Nutritional  Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3
  • Load image into Gallery viewer, Healthy & Nutritional  Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3
  • Load image into Gallery viewer, Healthy & Nutritional  Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3

Healthy & Nutritional Millet & Jaggery Cookies | Ragi & Almonds | Pack of 3

Regular price
₹ 500.00
Sale price
₹ 500.00
Regular price
₹ 600.00
( 17% Off )
Sold out
Unit price
per 
Tax included.
- +

Tots and Moms Millet & Jaggery Cookies-Ragi & Almond Cookies provides a wholesome snacking experience with the goodness of millets, wholegrain, nuts, seeds, jaggery and butter. Every ingredient lends its own nutrition value making these cookies crisp, tasty and delicious. Besides calcium and iron of 'finger millets’, protein content of almonds and natural fats and sweetness of butter and jaggery helps improve immunity and brain development. This delicious snack can be enjoyed guilt-free by everyone in the family.


* Healthy, tasty and nutrient-rich cookies made by using 100% natural ingredients.
* Good fats, carbohydrates and proteins come together in dry fruits, seeds and wholesome millet grain
* Butter & Jaggery bind them together and provide natural sweetness
* Only healthy ingredients in every bite
* Contains 12-15 cookies per pack.
* No refined sugars, No Maida, No Baking powder, No Baking soda, No Maltodextrin and No eggs.

Best Sellers

  • Regular price
    ₹ 415.00
    Sale price
    ₹ 415.00
    Regular price
    ₹ 415.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 350.00
    Sale price
    ₹ 350.00
    Regular price
    ₹ 350.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 280.00
    Sale price
    ₹ 280.00
    Regular price
    ₹ 280.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Regular price
    ₹ 260.00
    Sale price
    ₹ 260.00
    Regular price
    ₹ 260.00
    Unit price
    per 
    Sold out